Przejdź do treści

Jak usunąć konto na Facebooku?

Jak usunąć konto na Facebooku?

2019-07-15

Profile picture for user Jakub Sommerfeld

Jakub Sommerfeld

social media manager

Usunięcie konta na Facebooku jest bardzo proste. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak to zrobić i szukają na ten temat informacji w Google. Specjalnie dla nich przedstawimy to w możliwie prosty sposób. 

 

Jak usunąć konto Facebook? 

Istnieją dwie opcje - usunięcie konta lub jego dezaktywacja. 

 

Jak usunąć konto FB

 

Dezaktywacja konta na Facebooku 

Po dezaktywacji twoje konto zniknie z wyników wyszukiwania. Twoi znajomi również nie będą mogli go znaleźć, ale dane ciągle będą przechowywane na serwerach serwisu Facebook. To właściwie usunięcie konta, ale z możliwością powrotu. 

Jak to zrobić? Wejdź na stronę główną Facebooka na komputerze. Znajdź strzałkę znajdującą się w prawym górnym rogu i kliknij “ustawienia”. Przejdź do opcji “Ogólne” i wybierz “Zarządzaj kontem”. Jeśli korzystasz z aplikacji w telefonie, rozwiń menu na prawo od ikonki powiadomień. Wybierz “Ogólne” a następnie “Ustawienia konta”. Kliknij “Dezaktywuj konto”. Dezaktywację możesz cofnąć w każdej chwili. Jeżeli będziesz chciał wrócić na Facebooka, nie będziesz musiał zakładać nowego konta. 

 

Dezaktywacja konta na Facebooku - jak to zrobić

 

Jak całkowicie usunąć konto na Facebooku? 

Usunięcie konta na Facebooku jest możliwe z poziomu komputera. Przejdź drogę “Ustawienia” - “Ogólne” - “Zarządzaj kontem”. Następnie możesz kliknąć “poproś o usunięcie konta”. Inną i szybszą drogą jest bezpośrednie kliknięcie linka:    https://www.facebook.com/help/delete_account i dalsze postępowanie według instrukcji. 

Usuwanie konta trwa najczęściej kilka dni od chwili otrzymania wniosku. Usunięcie wszystkich danych, które były zapisywane w kopiach zapasowych może trwać do 90 dni. Po tym czasie bezpowrotnie znikną wszystkie dane, posty, zdjęcia itd. Zostaną jedynie wiadomości na Messengerze, w formie kopii konwersacji u znajomych, z którymi rozmawiałeś. Pamiętaj, że nie będziesz mógł ponownie aktywować tego konta i że nie odzyskasz żadnych dodanych treści. Nie zalogujesz się także przez FB na swoje konta w takich aplikacjach jak na przykład Pinterest lub Spotify. 

 

czy da się usunąć konto na Facebooku - jak to zrobić?

 

Jeśli chcesz usunąć konto na Facebooku, zrób sobie kopię danych. Taką możliwość znajdziesz w ustawieniach ogólnych konta. Poza tym dobrze przemyśl tę decyzję.