Przejdź do treści

Jak zarabiać na YouTube?

Jak zarabiać na YouTube?

2019-07-29

Profile picture for user Jakub Sommerfeld

Jakub Sommerfeld

social media manager

Możliwość zarabiania na YouTube, to jedna z największych zalet tego portalu. To jeden z czynników, które zadecydowały o jego popularności. Jednak nie wystarczy wybrać opcji “zarabiaj” w Menadżerze Filmów. Żeby móc zgarnąć pieniądze, trzeba generować konkretną liczbę wyświetleń. 

 

Agencja reklamowa Creandi o tym jak zarabiać na youtube

 

Na początku warto się zastanowić nad tym, o czym chcemy nagrywać filmy. Kopiowanie cudzych obrazów to zły pomysł - przez nieposzanowanie praw autorskich można stracić konto. Trzeba pamiętać o tym, że dzisiaj konkurencja na tej platformie jest bardzo duża. O odbiorców bez ciekawego kontentu wcale nie będzie tak łatwo. Na szczęście wybór tematów jest naprawdę spory. 

Zastanawiasz się nad pomysłami na programy? Kilka patentów sprawdza się bardzo często. Gotowanie na żywo, testowanie kosmetyków, recenzje książek, unboxingi, sprytne sposoby na naprawy w domu, samouczki - tutoriale, pranki, vlogi z podróży, komentowanie najnowszych wydarzeń, parodie, komentowanie gier komputerowych, sondy uliczne i wywiady, ciekawostki o dzieciach i zdrowiu, recenzje samochodów, przedstawianie nowinek technicznych. Bardzo ważna jest cierpliwość - nie zostaniesz milionerem po jednym filmie.  Musisz zbudować zaufanie widzów i przekonać ich, że warto cię oglądać. Ustal grupę docelową i tematykę, w której czujesz się mocny. Nagrywaj o ciekawych kwestiach, które wzbudzają dyskusję. 

 

Poznaj możliwości zarobku na YouTube

 

Opcje na zarabianie na YouTube

Najpopularniejsza metodą zarabiania na YouTube są płatne reklamy/Google Adsense. Istnieją ich różne formy, takie jak między innymi: pre-roll (krótkie spoty wyświetlane przed uruchomieniem materiału wideo), reklamy wizualne w prawym górnym rogu ekranu, na dolnym pasku video, reklamy pojawiające się w trakcie filmiku, które przerywają ciągłość przekazu. 

Kolejnym sposobem jest współpraca z różnymi firmami. Jednak, co oczywiste, nikt nie zaproponuje ci promowania produktu, jeśli nie będziesz miał wielkiego kanału i wielu subskrybentów. Firmy szukają vlogerów, którzy są związani w pewien sposób z ich branżą. Jeżeli masz sporo fanów, możesz również poprosić ich o dotację za pomocą serwisu Partonite.pl. Wtedy będziesz mógł tworzyć kolejne odcinki swoich programów za pomocą pieniędzy od własnych odbiorców. 

Chcesz zacząć zarabiać? Przede wszystkim włącz opcję monetyzacji. Zadbaj o takie parametry jak liczba wyświetleń i interakcji internautów. Przyciągnij subskrybentów wartościowym kontentem. 

 

czy na youtube naprawdę da się zarobić?

 

Twój kanał musi spełniać określone standardy. Nie wrzucaj filmików nakręconych byle jak, w niskiej jakości i z beznadziejnym dźwiękiem. Zadbaj o ładne kadry i profesjonalny montaż. Zanim zaczniesz myśleć o zarobku, daj się poznać widzom i przekaż im coś naprawdę interesującego. Reaguj na komentarze i aktywności widzów, dyskutuj z nimi. 

 

zacznij zarabiać jako vloger

 

Chcesz dołączyć do programu partnerskiego YouTube? Musisz zdobyć co najmniej 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatniego roku oraz 1000 subskrybentów. Konieczne jest również pozytywne przejście weryfikacji kanału. Więcej wskazówek znajdziesz tutaj oraz w tym miejscu.

Powodzenia!